W dniach 28-29 maja 2015r. w Hotelu Gołębiewskim w Karpaczu odbyła się już II Edycja Krajowej Konferencji Nowych Rozwiązań dla Motoryzacji, zorganizowana przez Śląskie Centrum Szkoleniowe oraz Instytut Inżynierii Laserowej.

Konferencja Nowych Rozwiązań dla Motoryzacji - SBO dedykowana jest branży motoryzacyjnej, głównie osobom piastującym stanowiska: głównych spawalników, zastępcom głównych spawalników, kierowników spawalni, dyrektorów/ kierowników/ specjalistów zakładów produkcyjnych, dyrektorów/ kierowników/ specjalistów działów jakości.

Grono Partnerów tegorocznej Konferencji zasilili doradcy działający, zarówno na rynku polskim, jak i światowym, głównie producenci najwyższej klasy marek rynku światowego. W składzie Komitetu Naukowego sprawującego pieczę nad merytorycznymi aspektami spotkania znaleźli się wybitni praktycy najlepszych uczelni wyższych naszego kraju: Politechniki Śląskiej, Białostockiej, Częstochowskiej, Warszawskiej i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, osoby związane zarówno ze światem naukowym, jak i z biznesem, gdzie pojawiają się jako wybitni konsultanci. W II edycji Konferencji mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli wiodących marek, takich jak: Volkswagen Poznań, General Motors, Fronius, Fanuc, IPG Photonics, Sitech Sp.  z o.o., Rywal-RHC, Plasma S.A., Bohler Uddeholm, Instytut Spawalnictwa i wielu innych.

Wysoki poziom przedstawionych referatów oraz żywa dyskusja przenosiły się do kuluarów konferencji, co zostało uznane jako wartość dodana niniejszej konferencji. Konferencji towarzyszyła również sesja plakatowa, która wzbogaciła czas podczas przerw między prelekcjami, a na stoiskach wystawienniczych zagościły firmy produkujące sprzęt do badań nieniszczących.

W ramach spotkania przewidziana była integracja środowiska na terenie Hotelu oraz konkursy, w tym jeden z ważniejszych, gdzie ocenione zostały prelekcje. W I edycji Konferencji SBO zapoczątkowany został konkurs, gdzie gremium Komitetu Sterującego dokonuje oceny prelekcji, a  nagrodą za najlepszą prelekcję jest statuetka SBO. W tym roku, statuetka za najlepszą prelekcję trafiła do Pana dr Aleksandra Lisieckiego z Politechniki Śląskiej. Gratulujemy!

W konkursie wiedzy została wylosowana prenumerata magazynu prezentującego problematykę techniczną rynku stali i metali nieżelaznych, która powędrowała do Pana Arkadiusza Spigiel z firmy Sitech Sp. z o.o. – Gratulujemy Panu Arkadiuszowi. Całość spotkania została odpowiednio podsumowana podczas spotkania integrującego branżę.     

Tegoroczna edycja Konferencji SBO wzbogacona była o symulator do spawania firmy Fronius, gdzie każdy z uczestników miał możliwość zmierzyć się z techniką. Na innowacyjnym symulatorze zorganizowany został konkurs na najlepszą spoinę, a jego zwycięzca otrzymał nagrodę.

Obecnie trwają przygotowania do III edycji, która odbędzie się w  dniach 2-3 czerwca 2016r. w Hotelu Czarny Potok Resort & SPA w Krynicy-Zdrój! Zapraszamy wszystkich serdecznie do zgłoszenia swojego udziału.